31 Mart 2010 Çarşamba

Çicek Anahtarlıklarım


Sevgili arkadaşlar, Çicek görünümlü anaharlıklar hazırladım aslında Lale kompozisyonu hazırlamak istedim olmadı :(

Teması Çicek olan anahtarlığımı size sunuyorum. Güzellikler sizinle olsun. Sevgiyle kalın...

29 Mart 2010 Pazartesi

PAPATYASevgili Arkadaşlar, "Kırık Barbie" anahtarlık yorumlarımı incelediğimde değerli arkadaşım içimdeki yolculuk (Funda Hanım)'da isim anneliği yapmış.

Kendisine çok teşekkür ediyorum. Hemen kızımdan bir Barbie daha isteyerek arkadaşımın isteğini yerine getirdim. (Kızımda beğendi.)

En güzel günlerin sizlerin olması dileğiyle sevgiyle kalın...


http://eviminincileri-belgin.blogspot.com/

27 Mart 2010 Cumartesi

Bahar Getirdim Sizlere....


Sevgili Arkadaşlar, çanta anahtarlıklarıma devam ediyorum.
Anahtarlık tasarımımım teması "
BAHAR" ...

Bahar Getirdim Sana
"Neyi arıyorsan sen, O'sundur" der Mevlana.. Zulmün peşindeysen zalimsin, aşkı arıyorsan aşık....

Elinden tuttuğumuz her sevgili, bizi sürükleyip, kendi iç dünyamızın derinliklerinde bir keşif gezisine çıkarır.Her ilişki, benliğimizde bir kazıdır aslında, her sevda ruhumuzun bir başka yüzü... Her aşkta kendimizi ararız, o yüzden bulduklarımız benzerimizdir.Resimlerini yan yana koyun sevdiklerinizin ve dikkatle bakın yüzlerine, onların suretlerinden kendi yüzünüz bakacaktır size...

Aşk denilen kaleydoskobun buzlu camına gözünüzü dayadığınızda, binbir cam rengarenk ışıklar saçarak döndüğünde, her seferinde bambaşka şekiller ördüğünü görürsünüz. Her camda, farklı bir renginiz vardır; her şekilde sizden bir parça... Aşklarınız hülasanızdır.

Sevdiğiniz her adam, beğendiğiniz her kadın farklı ruh hallerinizi ele verir; arada bir çevirdiniz mi kaleydoskobu, cam paralar yer değiştirip yeni şekiller alır; hepsi siz... Sevgilinizin gözlerindeki dolunay, sizdeki ışığın yansımasıdır aslında; dilindeki sizin ilhamınız, tenindeki sizin yansımanızdır. Yoksa halâ bir sevdiğiniz, o henüz kendinizi bulamadığınızdandır...

Aşk, narsizmdir.

Sevda, çevrildikçe içinizin farklı ışıklarını yakan eğlenceli bir kaleydoskop gibi başımızı döndürüyor. Ve biz, hep baharı takip ederek dünyayı gezen bir gezgin gibi içimizdeki eski baharları arıyoruz.

Narcissusu'u bilirsiniz; Öyle heybetli ve güzelmiş ki, bakmaya dayanazmazmış kendine... Gün boyu ayna karşısına geçip kara gözlerini, incecik burnunu, dar kalçalarını, kıvırcık saçlarını seyredermiş hayran hayran... Bir gün ırmak kenarında gezinirken, sudaki yansımasına ilişmiş gözü. Uzanıp, iyice bakmak istemiş. Tam gördüğünde kendisini, dengesini kaybedip düşüvermiş ırmağa, kapılıp gitmiş suya... Yeryüzünün en güzel insanının öldüğünü duyan Tanrı, unutulmaması için O'nu her bahar açan güzel kokulu bir çiçeğe dönüştürmüş, Narcissus, nergis olmuş.

Kıssadan hisse, benden size tavsiye, taze bir nergis verin bugün sevgilinize...

Sonra da, nerede baharsa mevsim, rotasını oraya çevirip içinizdeki eski baharlara koşan bir gezgin gibi "Bahar getirdim sana" deyin. Baharın elinizde olduğunu unutmadan. Gözlerindeki ırmağa baktığınızda kendinizi göreceksiniz; dikkat edin de hayran olup düşmeyin... Düşüp bahar kokulu bir çiçeğe dönüşmeyin...

Can DündarKullandığım malzemeler; fantazi ip, aksesuarları altın kaplama zincir , halka, melek ve Nazar Bocuğu (el yapımı cam boncuk) .

Sağlıklı, neşeli ve keyifli bir hafta sonu geçirmeniz dileğiyle sevgiyle kalın...


http://eviminincileri-belgin.blogspot.com/

25 Mart 2010 Perşembe

İSİMLER SAHİPLERİNİ BULDU :)

Sevgili arkadaşlar, kırılan Barbie'lerin isimleri sizlerin yaratıcı yorumları ile can buldu. Böylece, Barbie serimi tamamlamış bulunuyorum. İsim gönderip katkıda bulunan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

Sevgili Nedret Hanım, sizin düşünerek bana yazdığınız at kuyruklu Barbie hazır ancak sizden isim bekliyor. İsim gönderdiğiniz an hemen yayınlayacağım.


Barbie'ler ve İsimleri:
(Yorum sırasına göre sıralanmıştır.)Sevgili ÖRGÜCÜ NİNE tarafından isim anneliği yapılan KARDELEN,
Sevgili BAHAR YORGUN tarafından isim anneliği yapılan ZENGİN KIZ,
Sevgili Ojeli Parmaklar (Yeşim Hanım) tarafından isim anneliği yapılan KOKOŞ,

Sevgili ZARİFCE (Nedret Hanım) tarafından isim anneliği yapılan JOKEY KIZ
Sevgili TASARIMDA BUGÜN (ŞANSLI) tarafından isim anneliği yapılan ASALET,

MAVİŞ, İNCİLİ ve AÇELYA BARBİE, benim tarafımdan isimlendirildi.


En güzel günlerin sizin olması dileğiyle sevgiyle kalın...


http://eviminincileri-belgin.blogspot.com/

23 Mart 2010 Salı

ANAHTARLIĞIMA İSİM BULAMADIM :( :(

Sevgili arkadaşlar anahtarlığıma başlık atamadım kitlendim sanırım. Bazen olabiliyor bende üzgünüm bugünlük böyle olsun. Yorumlarınızda isterseniz siz isim koyabilirsiniz.

Güzelliklerde buluşmak üzere sevgiyle kalın...

Güzellikler sizinle olsun. Sevgiyle kalın...

21 Mart 2010 Pazar

"Dök Dolabını" Mimim

Sevgili arkadaşlar, ''Dök Dolabını" konusunda değerli büyüğümüz Örgücü Nine beni mimlemiş. Kendisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Bana bu faaliyetin içinde yer verdiği için teşekkür ediyorum.

Sizlere çalışma masamım yanında öncelikli işlerimin malzemelerini çektim. Ortalık biraz dağınık,
ne kadar toplasam da maalesef her seferinde herşey iç içe girebiliyor.
Daha önceden kullandığım sebze selesini yünlerimi koymak için yün dolabı olarak kullanıyorum. En azından renkleri görme olasılığım oluyor. Kutularda bunu sağlayamıyorum. Bazen yünleri yere dökebiliyorum. Bütün her şeyin açıkta olmasını istiyorum. Renk kartalası olarak bana kolaylık sağlıyor. Çalışmalarım tamamen doğaçlama olması açısından renklerle içiçe olmam gerekiyor. Ruh halime göre renkler de değişebiliyor .)

Boş zamanlarımda küçük çicekleri örüyor, boncuk gibi şeffaf kutulara koyuyorum. Daha sonra kullanıyorum. Diğer malzemeler, anahtarlık için gerekli olan malzemeler. Sevgili arkadaşlar, şu anda önceliği olan işlerimin malzemelerini sizlerle paylaşıyorum.

Arkadaşlar, şimdi sıra beş arkadaş seçmeye geldi. Umarım arkadaşlarımız ''Dök Dolabını" Mimimi beğenir ve uygularlar.

Marifetli Peri

Noyumberry

Keyifli Hobiler


Biryudumhobi

Emeklinin uğraşısı

Güzelliklerin her zaman kapınızı çalması dileğiyle sevgiyle kalın.....

18 Mart 2010 Perşembe

Mavi Boncuk Barbie


Sevgili arkadaşlar, "Mavi Boncuk Barbie" anahtarlığım.

Güzelliklerde buluşmak üzere sevgiyle kalın....

http://eviminincileri-belgin.blogspot.com/

16 Mart 2010 Salı

Barbie'de Son Nokta


Sevgili Arkadaşlar, daha önce deformasyona uğrayan Barbie bebeğin masa notluğunu yaptım, daha sonra huni kullanarak takı askılığını yaptım, şimdi de Barbie'nin güzel yüzünü çanta aksesuarı, kapı süsü, genç kızların odalarına duvar süsü veya anahtarlık olarak tasarladım (Çöpe atmak olmaz dı, değil mi?)

Şimdi sizlerle "İncili Kızı" paylaşıyorum. 10 Marifet'te de "Kırmızı Şapkalı Kızı" yayınladım.

Sevgili arkadaşlar dört gündür sizlerden zorunlu olarak ayrı kaldım. Bilgisayarıma format attırdım. Umarım kısa zamanda ayrı kaldığım zamanı kapatabilirim.

Her zaman olduğu gibi sizlerden gelen güzel yorumlarınız ve fikirleriniz benim için önemli ve değerli.
Fikirlerinizi ve yorumlarınızı benimle paylaşmanızı bekliyorum.

Güzel süprizlerin her zaman kapınızı çalması diliyorum. Sevgiyle kalın....